×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy
Ostatnie Artykuły

Kurt Geiger – przysługa dla świata mody

Kurt Geiger to przedsiębiorstwo założone przez austriackiego biznesmena. Pierwsze interesy handlowe prowadził w Australii, gdzie jako właściciel niewielkiego sklepu sprzedawał importowane torebki i buty. Nabywając doświadczenia z biegiem lat stał się dyrektorem spółek produkujących dobra luksusowe, co ostatecznie doprowadziło do importowania biznesów na grunt europejski. W 1963 roku przedsiębiorca otworzył butik na Bond Street w Londynie, który od tamtej pory jest miastem strategicznym dla prosperowania marki sygnowanej nazwiskiem fundatora. Dom mody dysponuje siedzibą na Clerkenwell, w samym centrum angielskiej stolicy. Ponadto posiada ponad 70 lokacji, m.in. w Irlandii, Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy na Filipinach. Od 2015 roku jego właścicielem jest Cinven – fundusz private equity o międzynarodowym zasięgu. Za estetyczno-artystyczny charakter towarów Kurt Geiger odpowiada dyrektor kreatywna – Rebecca Farrar-Hockley.

Kurt Geiger – luksus oryginalności

Specjalnością Kurt Geiger są przede wszystkim akcesoria i obuwie, choć pojawia się również linia casualowych ubrań – bluz, t-shirtów lub spodni. Hołdujące oryginalności propozycje dedykowano miłośnikom ekstrawaganckich rozwiązań, którzy pragną wyróżniać się w tłumie intrygującymi fasonami, nieoczywistymi fakturami, zestawieniami wielu barw oraz nietypowych dodatków. Zarówno buty jak i torebki, nakrycia głowy lub okulary przeciwsłoneczne występują w odsłonach streetowych oraz stosownych na wyjątkowe okazje. Marka kreuje nie tylko stylizacje damskie, lecz również szeroką gamę produktów przeznaczonych dla mężczyzn. Zrównoważenie odrobiny szaleństwa ze szlachetną elegancją sprawia, że produkty odznaczają się własną wizją, co czyni z nich praktyczny towar luksusowy.

Kurt Geiger – życzliwość jest zawsze w modzie

Charakterystyczny graficznie napis be kind (z ang. „bądź życzliwy”) to jedno z przewodnich haseł reklamowych Kurt Geiger oraz lejtmotyw, uchodzący za inspirację dla wszystkich projektów. Oprócz tego filozofia marki deklaruje kreowanie trendów zgodnych z regułami londyńskiego stylu, a także motywowanie klientów do pełnego wyrażania siebie i swojej osobowości, nie tylko za pomocą mody. Co więcej, luksusowy brand jest organizatorem kampanii społecznych, poruszających problematykę stygmatyzacji bądź wykluczenia, a ponadto angażuje się w działania charytatywne, jak np. współpracę z UNICEF

Najgłośniejsze kampanie społeczne Kurt Geiger:

  • People empowered – platforma zrzeszająca aktywistów i influencerów, zajmujących się szerzeniem świadomości odnośnie kwestii ekologicznych, niepełnosprawności, problemów natury psychicznej, ruchu body positive bądź działaniom zwalczającym zjawisko rasizmu. 
  • Spreading kindness: Kurt Geiger x Kids’partnership – akcja renowacji i dostosowywania placów zabaw do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Kurt Geiger w Polsce

Kurt Geiger to brand doceniany także nad Wisłą. Asortyment z metką Kurt Geiger można nabyć drogą internetową – np. za pośrednictwem sklepu internetowego e-Catwalk.pl, który dystrybuuje ekskluzywne produkty światowych marek w atrakcyjnych cenach. Na stronie można znaleźć m.in. artykuły z kategorii:

  • Kurt Geiger torebka;
  • Kurt Geiger klapki;
  • Kurt Geiger sandały;
  • Kurt Geiger sneakersy;
  • Kurt Geiger etui;
  • ...

Sprawdź cały asortyment marki KURT GEIGER

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się